Antolaketa

Udalbatza

Udalako Udalbatza
Izen-abizenak Kargua Alderdia
IBON URIBE ELORRIETA Alkate-Presidentea EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
AMAIA BETOLAZA SAN MIGUEL Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
IÑIGO BILBAO REKAGORRI Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
FERNANDO IZAGIRRE GARCÍA Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
BEGOÑA ORMAETXE AURREKOETXEA Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
AINHOA AGIRREGOIKOA MAGUREGI Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
AINTZANE URKIZA PÉREZ Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
KOLDO GOIOAGA AIZARNA Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
RUBÉN SEOANE RIVERO Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
BEATRIZ ILARDIA OLANGUA Zinegotzia EH BILDU
IBON GARCIA URIARTE Zinegotzia EH BILDU
MIREN BAKARNE BEGOÑA LARRABE Zinegotzia EH BILDU
IÑIGO HERNANDO ARRIANDIAGA Zinegotzia EH BILDU
LUIS ANGEL SÁNCHEZ DE LACHINA CUELLAR Zinegotzia GALDAKAO ORAIN
OLGA JIMÉNEZ MARCOS Zinegotzia GALDAKAO ORAIN
MIREN ITXASO GUTIÉRREZ PUJANA Zinegotzia USANSOLO HERRIA
ZURIÑE ZUGAZAGA ZARRABEITIA Zinegotzia USANSOLO HERRIA
TXEMA LARRAZABAL MARTÍNEZ Zinegotzia PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE)
MARÍA DOLORES ALVAREZ PASCUAL Zinegotzia PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE)
LUIS MANUEL CHAVES GONZÁLEZ Zinegotzia IRABAZI
MARÍA CARMEN SÁNCHEZ SEQUEROS Zinegotzia PARTIDO POPULAR

Udalbatzar Osoa

Udalbatza Osoa bozka eskubidea duten herritarrek aukeratutako zinegotziek osatzen dute, Alkate jaunaren presidentetzapean. Ohiko izaera duten osoko bilkurak agerikoak dira eta hilabete bakoitzaren azken ostegunean egiten dira, Udaletxeko Areto Nagusian eta arrastiko 18:00etan egin ere.

Gobernu Batzordea

Gobernu Batzordea Alkateak eta bost Alkateordeek osatzen dute, eta hamabost egunerik behin biltzen dira, Alkate jaunaren presidentziapean.

Presidentea: Alkatea edo delegatu duen Zinegotzia.

Kideak:

  • Amaia Betolaza San Miguel.
  • Fernando Izagirre García.
  • Txema Larrazabal Martínez.
  • Iñigo Bilbao Rekagorri.
  • Begoña Ormaetxe Aurrekoetxea (dekretu zk. 1314/15).

Idazkaria: Idazkari Orokorra edo delegatu duen funtzionarioa.

Tokiko Gobernu-batzarrari dagokio, Alkatea presidentea dela, bertara iraunkor joatea bere eskumenak, hala nola edozein udal organo batek delegatu dizkionak edo legeek berariaz ematen dizkionak baliatuz.

Tokiko Gobernu-batzarrak, Udalbatzak delegatutako eskuduntzak baliatzea, TAOL 70.1 artikuluan, osoko bilkurak argitaratzeko araubideari buruz ezartzen duenari egokitu beharko zaio.

Gobernu-batzarrari eragiten dioten antolakuntzari buruzko erabakiak toki-erakundearen posta elektronikoan edo web-orrian argitaratu beharko dira, Gardentasuna, Informazio Publikoa eskuratzeko Bidea eta Gobernu Onari buruzko abenduaren 10eko 19/2013 Legearen 6. artikuluan erakundeari eta antolakuntzari dagozkion publizitate-betebehar aktiboak bete daitezen.

Informazio-Batzordeak

Administraziozko jarduera bi eratara sortzen da, Udalbatzarraren beraren ekimenez, edo administratuen eskariz. Bigarren kasu honetan, izapideko gaia doakionak Udal Erregistroan eskabidea aurkeztuta hasten da, hortik Idazkaritzara eta honek gai hori dagokion bulegoari helarazten dio. Bertan aztertu egiten da eta dagokion Irizpen Batzordeari helarazten zaio, edo zuzenean Gobernu Batzordearen edo Alkatetzaren menpe jartzen da. Irizpen Batzordeek ebazpenera jarri behar diren izapideko gaiak aztertu eta prestatzen dituzte.

Batzorde Informatiboak
Batzordeburua AMAIA BETOLAZA SAN MIGUEL Hiri-antolamenduko Plan Nagusia berraztertzeko Batzorde Bereziaren
  FERNANDO IZAGIRRE GARCÍA Udal Arautegi Organikoa berraztertzeko Batzorde Bereziaren

Berdintasuneko batzorde informatiboa

Presidentea: Begoña Ormaetxe Aurrekoetxea.

Berdintasuneko batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Rubén Seoane Rivero (EAJ-PNV)
Ainhoa Agirregoikoa Maguregi (EAJ-PNV)
Beatriz Ilardia Olangua (EH BILDU)
Ibon García Uriarte (EH BILDU)
Olga Jiménez Marcos (GO)
Zuriñe Zugazaga Zarrabeitia (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Jasangarritasuneko eta partaidetzako batzorde informatiboa

Presidentea: Rubén Seoane Rivero.

Jasangarritasuneko eta partaidetzako batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Koldo Goioaga Aizarna (EAJ-PNV)
Iñigo Bilbao Rekagorri (EAJ-PNV)
Ibon García Uriarte (EH BILDU)
Bakarne Begoña Larrabe (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Itxaso Gutiérrez Pujana (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Euskarako eta hezkuntzako batzorde informatiboa

Presidentea: Aintzane Urkiza Pérez.

Euskarako eta hezkuntzako batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Begoña Ormaetxe Aurrekoetxea (EAJ-PNV)
Koldo Goioaga Aizarna (EAJ-PNV)
Bakarne Begoña Larrabe (EH BILDU)
Ibon García Uriarte (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Itxaso Gutiérrez Pujana (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Ogasun, ondare eta langileetako batzorde informatiboa

Presidentea: Iñigo Bilbao Rekagorri.

Ogasun, ondare eta langileetako batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Fernando Izagirre García (EAJ-PNV)
Rubén Seoane Rivero (EAJ-PNV)
Beatriz Ilardia Olangua (EH BILDU)
Iñigo Hernando Arriandiaga (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Itxaso Gutiérrez Pujana (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Gizarte-ekintzetako batzorde informatiboa

Presidentea: Txema Larrazabal Martínez.

Gizarte-ekintzetako batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Ainhoa Agirregoikoa Maguregi (EAJ-PNV)
Begoña Ormaetxe Aurrekoetxea (EAJ-PNV)
Fernando Izagirre García (EAJ-PNV)
Beatriz Ilardia Olangua (EH BILDU)
Bakarne Begoña Larrabe (EH BILDU)
Olga Jiménez Marcos (GO)
Zuriñe Zugazaga Zarrabeitia (UH)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Hirigintzako, obra eta zerbitzuetako eta etxebizitzako batzorde informatiboa

Presidentea: Amaia Betolaza San Miguel.

Hirigintzako, obra eta zerbitzuetako eta etxebizitzako batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Fernando Izagirre García (EAJ-PNV)
Rubén Seoane Rivero (EAJ-PNV)
Iñigo Hernando Arriandiaga (EH BILDU)
Beatriz Ilardia Olangua (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Zuriñe Zugazaga Zarrabeitia (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Ekonomia-sustapeneko batzorde informatiboa

Presidentea: Fernando Izagirre García.

Ekonomia-sustapeneko batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Aintzane Urkiza Pérez (EAJ-PNV)
Koldo Goioaga Aizarna (EAJ-PNV)
Iñigo Hernando Arriandiaga (EH BILDU)
Ibon García Uriarte (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Itxaso Gutiérrez Pujana (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Enplegu-batzorde informatiboa

Presidentea: Txema Larrazabal Martínez.

Enplegu-batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Fernando Izagirre García (EAJ-PNV)
Iñigo Bilbao Rekagorri (EAJ-PNV)
Ainhoa Agirregoikoa Maguregi (EAJ-PNV)
Beatriz Ilardia Olangua (EH BILDU)
Bakarne Begoña Larrabe (EH BILDU)
Olga Jiménez Marcos (GO)
Itxaso Gutiérrez Pujana (UH)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Gazteria eta kirol batzorde informatiboa

Presidentea: Koldo Goioaga Aizarna.

Gazteria eta kirol batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Ainhoa Agirregoikoa Maguregi (EAJ-PNV)
Aintzane Urkiza Pérez (EAJ-PNV)
Iñigo Hernando Arriandiaga (EH BILDU)
Ibon García Uriarte (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Zuriñe Zugazaga Zarrabeitia (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Kultura-batzorde informatiboa

Presidentea: Ainhoa Agirregoikoa Maguregi.

Kultura-batzorde informatiboa
Kideak Alderdia
Koldo Goioaga Aizarna (EAJ-PNV)
Aintzane Urkiza Pérez (EAJ-PNV)
Bakarne Begoña Larrabe (EH BILDU)
Iñigo Hernando Arriandiaga (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Zuriñe Zugazaga Zarrabeitia (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Hiri Antolamenduko Plan Orokorra berrikusteko batzorde berezia

Presidentea: Amaia Betolaza San Miguel.

Hiri Antolamenduko Plan Orokorra berrikusteko batzorde berezia
Kideak Alderdia
Iñigo Bilbao Rekagorri (EAJ-PNV)
Fernando Izagirre García (EAJ-PNV)
Beatriz Ilardia Olangua (EH BILDU)
Iñigo Hernando Arriandiaga (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Zuriñe Zugazaga Zarrabeitia (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Udal-erregelamendu organikoa berrikusteko batzorde berezia

Presidentea: Fernando Izagirre García.

Udal-erregelamendu organikoa berrikusteko batzorde berezia
Kideak Alderdia
Iñigo Bilbao Rekagorri (EAJ-PNV)
Begoña Ormaetxe Aurrekoetxea (EAJ-PNV)
Ibon García Uriarte (EH BILDU)
Bakarne Begoña Larrabe (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Zuriñe Zugazaga Zarrabeitia (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)

Kontuen batzorde berezia

Presidentea: Iñigo Bilbao Rekagorri.

Kontuen batzorde berezia
Kideak Alderdia
Fernando Izagirre García (EAJ-PNV)
Rubén Seoane Rivero (EAJ-PNV)
Beatriz Ilardia Olangua (EH BILDU)
Iñigo Hernando Arriandiaga (EH BILDU)
Luis Ángel Sánchez de Lachina Cuellar (GO)
Itxaso Gutiérrez Pujana (UH)
Txema Larrazabal Martínez (Sozialistak)
Luis Manuel Chaves González (GB-IRABAZI)
María Carmen Sánchez Sequeros (PP)