Antolaketa

Udalbatza

Udalako Udalbatza
Izen-abizenak Kargua Alderdia
IBON URIBE ELORRIETA Alkate-Udalburua EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
AMAIA BETOLAZA SAN MIGUEL Lehenengo Alkateordea EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
CARLOS BADA MENDIA Hirugarren Alkateordea EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
FERNANDO IZAGIRRE GARCÍA Bigarren Alkateordea EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
BEGOÑA ORMAETXE AURREKOETXEA Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
AITOR TORRECILLA ORÚE Laugarren Alkateordea EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
MARÍA ASUNCIÓN PÉREZ JAYO Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
CARLOS ALKAUZAR AGIRREZABAL Zinegotzia EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO
MIREN BAKARNE BEGOÑA LARRABE Zinegotzia BILDU-EUSKO ALKARTASUNA/ALTERNATIBA ERAIKITZEN
MERITXELL ELGEZABAL INTXAURRAGA Zinegotzia BILDU-EUSKO ALKARTASUNA/ALTERNATIBA ERAIKITZEN
JOSÉ IGNACIO ZABALO BILBAO Zinegotzia BILDU-EUSKO ALKARTASUNA/ALTERNATIBA ERAIKITZEN
ILLART SALINAS VALLE Zinegotzia BILDU-EUSKO ALKARTASUNA/ALTERNATIBA ERAIKITZEN
MIREN NEKANE LARREA AURREKOETXEA Zinegotzia BILDU-EUSKO ALKARTASUNA/ALTERNATIBA ERAIKITZEN
FRANCISCO FERNÁNDEZ PÉREZ Zinegotzia PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE)
ANGEL SANTAMARTA HIDALGO Zinegotzia PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE)
MARÍA DOLORES ALVAREZ PASCUAL Zinegotzia PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE)
MIREN ITXASO GUTIÉRREZ PUJANA Zinegotzia USANSOLO HERRIA
ZURIÑE ZUGAZAGA ZARRABEITIA Zinegotzia USANSOLO HERRIA
DAVID PASARIN-GEGUNDE LINARES Zinegotzia ADSKRIBATU BARIK
RICARDO GUTIÉRREZ-SOLANA MARCIDE Zinegotzia PARTIDO POPULAR
CARLOS LANDAJO VILLALAÍN Zinegotzia GALDAKAO BIZIRIK – EZKER ANITZA/IU

Udalbatzar Osoa

Udalbatza Osoa bozka eskubidea duten herritarrek aukeratutako zinegotziek osatzen dute, Alkate jaunaren presidentetzapean. Ohiko izaera duten osoko bilkurak agerikoak dira eta hilabete bakoitzaren azken ostegunean egiten dira, Udaletxeko Areto Nagusian eta arrastiko 19:00etan egin ere.

Gobernu Batzordea

Gobernu Batzordea Alkateak eta bost Alkateordeek osatzen dute, eta hamabost egunerik behin biltzen dira, Alkate jaunaren presidentziapean.

Gobernu Batzordea
Batzordeburua Ibon Uribe Elorrieta
  Amaia Betolaza San Miguel Bokala
  Fernando Izagirre García Bokala
  Carlos Bada Mendia Bokala
  Aitor Torrecilla Orue Bokala
  Begoña Ormaetxe Aurrekoetxea Bokala

Informazio-Batzordeak

Administraziozko jarduera bi eratara sortzen da, Udalbatzarraren beraren ekimenez, edo administratuen eskariz. Bigarren kasu honetan, izapideko gaia doakionak Udal Erregistroan eskabidea aurkeztuta hasten da, hortik Idazkaritzara eta honek gai hori dagokion bulegoari helarazten dio. Bertan aztertu egiten da eta dagokion Irizpen Batzordeari helarazten zaio, edo zuzenean Gobernu Batzordearen edo Alkatetzaren menpe jartzen da. Irizpen Batzordeek ebazpenera jarri behar diren izapideko gaiak aztertu eta prestatzen dituzte.

Batzorde Informatiboak
Batzordeburua AMAIA BETOLAZA SAN MIGUEL Hiri-antolamenduko Plan Nagusia berraztertzeko Batzorde Bereziaren
  FERNANDO IZAGIRRE GARCÍA Udal Arautegi Organikoa berraztertzeko Batzorde Bereziaren
  CARLOS BADA MENDÍA Kontuen Batzorde Bereziaren
  AMAIA BETOLAZA SAN MIGUEL Hirigintza, Etxebizitza, Lan eta Zerbitzu nahi Ingurumeneko I. Batzordearen
  CARLOS BADA MENDÍA Ogasun eta Pertsonal I. Batzordearen
  FERNANDO IZAGIRRE GARCÍA Herritarren Parte-hartzeko I. Batzordearen
  BEGOÑA ORMAETXE AURREKOETXEA Gizarte-ekintza I. Batzordearen
  AITOR TORRECILLA ORÚE Gazteria eta Kirol I. Batzordearen
  MARÍA ASUN PÉREZ JAYO Kultura, Hezkuntza eta Euskara I. Batzordearen
  BEGOÑA ORMAETXE AURREKOETXEA Aukera Berdintasunen I. Batzordearen

Erakunde autonomoak

Erakunde autonomoak
Batzordeburua CARLOS ALKAUZAR AGIRREZABAL Musika Eskola
  MARÍA ASUN PÉREZ JAYO Udal Euskaltegia

Alderdi Politikoak

Alderdi Politikoak
Galdakaoko Eusko Alderdi Jeltzalea (EAJ) Zubiaurretarren 7 94 456 76 29
Usansoloko Eusko Alderdi Jeltzalea (EAJ) Oletxe 16 94 456 14 31
Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSE-EE) Juan Sebastián Elkano 18 lonja 94 456 63 00
Eusko Alkartasuna (EA) Bilbo 4 94 600 10 97
Partido Popular (PP) Madrid 2 (Basauri) 94 426 15 03
Galdakao Bizirik – Ezker Anitza/IU Gipúzkoa, 8 lonja 94 457 19 33